Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου 2010

Άρης - Παναθηναικός 0-1 - Το φίλμ του αγώνα (Βίντεο)

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας πήρε ο Παναθηναϊκός, επικρατώντας με σκορ 1-0 του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Τζιμπρίλ Σισέ στο 43' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο, ωστόσο, δεν φάνηκε να έγινε ποτέ.

Το φίλμ του αγώνα:

4o λεπτό: Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Τόχα, ο Τζόβας θα διώξει με δυσκολία σε κόρνερ.
24ο λεπτό: Ο Νίνης βρήκε χώρο και έκανε το σουτ, ο Σηφάκης έδιωξε με τις γροθιές.
30ο λεπτό: Σέντρα του Λέτο από αριστερά, ο Σισέ πλάσαρε στην κίνηση, η μπάλα βρήκε το δοκάρι, στην επαναφορά ο Νίνης έκανε κάτι μεταξύ πάσας και σουτ και έχασε μοναδική ευκαιρία.
43ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Ο Χαβίτο κάνει μια κίνηση με το χέρι για να εμποδίσει τη διείσδυση του Βύντρα, αλλά δεν φαίνεται να τον ανατρέπει. Ο Δαλούκας έδειξε το σημείο του πέναλτι και ο Σισέ ευστόχησε για το 0-1.
57o λεπτό: Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μίτσελ, δύσκολη απόκρουση του Τζόρβα.
69o λεπτό: Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Νέτο, ο Τζόρβας έδιωξε δύσκολα.
70ο λεπτό: Εξ επαφής κεφαλιά του Κόκε, ο Τζόρβας μπλοκάρει σταθερά.
78ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αρη! Ο Χαβίτο βγήκε απέναντι από τον Τζόρβα, αλλά το πλασέ του δεν ήταν ικανό να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ.